Ekologia na co dzień

Ocena 
star_rate
star_rate
star_rate
star_rate
star_rate

ze112

Nowy produkt

239,00 zł

Zestaw 19 zafoliowanych, kolorowych plansz formatu A3 + karty pracy(kolorowanki) + matryca na płycie CD, całość w trwałej teczce.

Lista życzeń

Pomoc dydaktyczna „Ekologia na co dzień” została opracowana jako materiał dydaktyczny przybliżający treści z zakresu wychowania przyrodniczego. Edukacja proekologiczna w przedszkolu i szkole powinna być ukierunkowana nie tylko na dostarczaniu dziecku wiedzy, ale przede wszystkim na kształtowaniu nawyków. Dziecko nie musi wszystkiego wiedzieć, ale powinno rozumieć potrzebę ochrony  najbliższego środowiska.
Opierając się na programie wychowania przedszkolnego stworzyliśmy plansze edukacyjne, które w czytelny i zrozumiały sposób ukazują tematy związane z ekologicznym stylem życia. Ich zaletą jest nie tylko prostota, ale przede wszystkim popularyzowanie konkretnych działań proekologicznych  oraz pokazanie pozytywnego wpływu jakie dziecko może wywierać na swoje środowisko. Materiały do drukowania – rysunki konturowe dają możliwość utrwalenia zdobytej wiedzy oraz pozwalają na przeprowadzenie ciekawych ćwiczeń manualnych.

Zastosowana grafika i realność plansz to dodatkowy atut. Plansze mogą stanowić oryginalny i estetyczny wystrój sal dydaktycznych.  

Przeznaczenie:

1. Do wykorzystania w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej przy realizacji treści z zakresu:
kształtowania prawidłowych postaw i zachowań proekologicznych poszerzania wiedzy o otaczającym świecie.
2. Jako pomoc demonstracyjna dla nauczycieli.
3. Jako materiał ćwiczeniowy dla dzieci.


Materiał dydaktyczny zawiera:

 • 19 kolorowych plansz  formatu A3, obustronnie zafoliowanych, jednorodnych graficznie; możliwe jest tworzenie dowolnych kombinacji w zależności od realizowanego zagadnienia i indywidualnych zainteresowań dzieci;
 • karty pracy dla dzieci do kolorowania i wycinania;
 • płytę CD z wszystkimi planszami i kartami pracy z  możliwością wielokrotnego drukowania;
 • sztywną teczkę z rączką do przechowywania zestawu;


Spis kolorowych plansz w formacie A3:

 1. Chrońmy środowisko
 2. Chrońmy powietrze
 3. Skutki ocieplenia klimatu 1 – topnienie lodowców
 4. Skutki ocieplenia klimatu 2 – burze i huragany
 5. Oszczędzamy wodę myjąc ręce
 6. Oszczędzamy wodę myjąc zęby
 7. Oszczędzamy wodę biorąc prysznic
 8. Oszczędzamy wodę zakręcając kran
 9. Oszczędzamy prąd - wyłączamy zbędne urządzenia
 10. Oszczędzamy prąd - gasimy światło wychodząc z pokoju
 11. Używamy oszczędnych świetlówek
 12. Oszczędzamy ciepło obniżając temperaturę w mieszkaniu
 13. Segregujemy śmieci
 14. Składowisko odpadów niebezpiecznych
 15. Stosujemy ekologiczne źródła energii
 16. Zawsze i wszędzie sprzątamy po sobie
 17. Chodzimy tylko wytyczonymi szlakami
 18. Chrońmy las przed zaprószeniem ognia
 19. Czas rozkładu odpadów
Stopień 
2017-04-11

Ekologia

Samorządowe Przedszkole nr 4 Misia Uszatka
ul. Wyzwolenia 24
Wszystkie pomoce edukacyjne z oferty wydawnictwa www.eurotest.pl są bardzo przydatne w pracy z dziećmi. W naszym przedszkolu na co dzień wykorzystywane są plansze edukacyjne. Kolorowe obrazy- np. z zestawu "Ekologia na co dzień"- to atrakcyjna, czytelna, inspirująca pomoc dydaktyczna umożliwiająca lepsze zobrazowanie wybranych zagadnień. Plansze nie tylko przyciągają uwagę dzieci, ale też ułatwiają im przyswajanie i utrwalanie wiedzy. Zestaw jest odpowiedni dla każdej grupy przedszkolnej, niezależnie od tego, z jakiego programu wychowania przedszkolnego korzystają nauczyciele. Tematyka plansz jest zgodna z podstawą programową i tematami omawianymi na poszczególnych etapach wychowania przedszkolnego. Plansze są bardzo dobrze opracowane pod względem merytorycznym i estetycznym. Ich sposób wykonania (trwałość) zapewnia wieloletnie użytkowanie. Wyeksponowane w sali przedszkolnej, inspirują dzieci do zadawania pytań i rozmów na temat różnych sposobów życia i ich konsekwencji. Dzieci chętnie korzystają z kart pracy służących utrwalaniu zdobytej wiedzy, oraz rozwijaniu innych umiejętności (poznawczych, manualnych itd.). Plansze stanowią nieocenioną pomoc w poznawaniu sytuacji niedostępnych dla bezpośredniego przeżywania i obserwacji.

Napisz swoją opinię!

Napisz recenzję

Ekologia na co dzień

Ekologia na co dzień

Zestaw 19 zafoliowanych, kolorowych plansz formatu A3 + karty pracy(kolorowanki) + matryca na płycie CD, całość w trwałej teczce.

Produkty Powiązane