Mata edukacyjna ″Kolorowe kształty″

Ocena 
star_rate
star_rate
star_rate
star_rate
star_rate

mat104

Nowy produkt

198,00 zł

Duża mata edukacyjna (1m x 2m) do rozłożenia na podłodze. Wykonana z wytrzymałej, grubej folii PCV, umożliwia zabawę dzieci w sali przedszkolnej jak również na trawniku. Do maty dołączone są 4 scenariusze zabaw edukacyjnych, karty z poszczególnymi kształtami oraz woreczek z grochem. ZOBACZ FILM

Lista życzeń

Mata edukacyjna: „Kolorowe kształty” przygotowana jest z myślą o rozwoju umiejętności poznawczych dziecka, doskonaleniu pojęcia liczby i cyfry oraz umiejętności nazywania i rozróżniania kształtów. Zgodnie z nową podstawą programową wychowania przedszkolnego dziecko przygotowane do podjęcia nauki w szkole m.in. klasyfikuje przedmioty według wielkości, kształtu, koloru, przeznaczenia oraz rozróżnia podstawowe figury geometryczne (koło,kwadrat, trójkąt, prostokąt).

Zabawa z matą powoduje, że dziecko uczestniczy w zabawach ruchowych, w tym rytmicznych, muzycznych, naśladowczych, z przyborami lub bez nich; wykonuje różne formy ruchu: bieżne, skoczne, z czworakowaniem, rzutne.

Dodatkowym atutem maty jest fakt, że jej uniwersalna forma pozwala na tworzenie wielu modyfikacji zabaw, przy utrwalaniu poznanych kolorów i kształtów. Zachęcamy do stworzenia własnych zasad gier, które pomogą dziecku zrozumieć otaczającą go rzeczywistość lub ułatwią odbiór wiedzy, z którą dziecko musi się zmierzyć w konkretnej fazie rozwojowej. Do maty dołączone są karty z poszczególnymi kształtami oraz woreczek z grochem.

Scenariusz 1. "Kolorowe nakrętki"
Potrzebne materiały:
- mata edukacyjna
- kolorowe nakrętki od napojów
- odtwarzacz płyt CD

  1. Nauczyciel wraz z dziećmi rozkłada matę na środku sali przedszkolnej. Przedszkolaki tworzą koło.

  2. Nauczyciel rozdaje każdemu przedszkolakowi plastikową nakrętkę o określonej barwie. Np. część dzieci dostaje żółte nakrętki, kolejna grupa zielone, a jeszcze inna niebieskie. Wszystko zależne jest od liczebności grupy i kolorów, które nauczyciel chce utrwalić.

  3. Nauczyciel tłumaczy dzieciom zasady gry. W czasie, gdy muzyka gra dzieci biegają w kole, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, trzymając przez cały czas w ręce swoją plastikową nakrętkę. Gdy muzyka ucichnie dzieci zbierają się przy macie edukacyjnej.

  4. Ustawienie dzieci przy macie może wyglądać następująco : nauczyciel proponuje, aby każdy odnalazł na macie kolor swojej nakrętki i stanął przy macie właśnie w tym miejscu. Ważne, aby przypomnieć dzieciom, że w przedszkolu jest wiele dzieci i dużo osób może posiadać taki sam kolor nakrętki, więc ustawiamy się przy macie w wężyku/ w pociągu.

  5. Gdy już wszystkie dzieci odnajdą swój kolor, nauczyciel wraz z dziećmi sprawdza, czy każdy stoi we właściwym miejscu.

  6. Przy każdym wagoniku/pociągu nauczyciel pyta o przedmiot w danym kolorze. Dodatkowo różnicuje kolor na jasny i ciemny, podaje nazwę jakiegoś przedmiotu/owocu/warzywa i pyta czy to ma ciemny kolor czy jasny? Np. Jak myślicie śliwka jest jasnofioletowa czy ciemnofioletowa?

  7. Gra toczy się tak długo, jak dzieci wykazują zainteresowanie i chęć uczestnictwa. Po każdej zakończonej rundzie dajemy dzieciom inny kolor nakrętki. Z czasem wprowadzamy nowe kolory.

Głównym celem gry jest: doskonalenie umiejętności rozróżniania poszczególnych kolorów oraz nazywania ich. Dziecko uczestnicząc, w tej zabawie wzbogaca swoje słownictwo, uczy się od kolegów i koleżanek. Rozwija się u dziecka proces klasyfikacji przedmiotów ze względu na kolory.

Scenariusz 2. "Zrób to sam" S
Scenariusz 3. "Tyle samo"
Scenariusz 4. "Magiczne słowa"
Scenariusz 5. "To tutaj pasuje"                                                                                                   

Scenariusze zabaw edukacyjnych dołączane są do zakupionego zestawu.

W skład zestawu wchodzi:
- kolorowa mata edukacyjna "Kolorowe kształty" o wymiarach 1m x 2m
- scenariusze pięciu zabaw edukacyjnych z wykorzystaniem maty
- kolorowy woreczek gimnastyczny z grochem
- 10 kolorowych kart dla dzieci z rycinami poszczególnych kształtów 
- 4 szpilki do mocowania maty na trawniku

Stopień 
2017-06-13

KOlorowe figury

Nazywam się Arleta Dyba i jestem nauczycielem Przedszkola Miejskiego nr 9 im.W.Chotomskiej w Będzinie, pracuję z dziećmi 5-6 letnimi w grupie "Słoneczka". Wspólnie uwielbiamy się uczyć bawiąc przy wykorzystaniu plansz edukacyjnych z waszego wydawnictwa. Posiadamy 2 duże maty edukacyjne: Kolorowe figury oraz Bocian i żabka, gdzie dzieci rozwijają się wszechstronnie ucząc się i słuchając poleceń i zadań stawianych przez nauczyciela i samych siebie, wykorzystując do zabawy te plansze.

Napisz swoją opinię!

Napisz recenzję

Mata edukacyjna ″Kolorowe kształty″

Mata edukacyjna ″Kolorowe kształty″

Duża mata edukacyjna (1m x 2m) do rozłożenia na podłodze. Wykonana z wytrzymałej, grubej folii PCV, umożliwia zabawę dzieci w sali przedszkolnej jak również na trawniku. Do maty dołączone są 4 scenariusze zabaw edukacyjnych, karty z poszczególnymi kształtami oraz woreczek z grochem. ZOBACZ FILM

Produkty Powiązane