Alfabet obrazkowy - mata edukacyjna

mat106

Nowy produkt

198,00 zł

Duża mata edukacyjna (1m x 2m) do rozłożenia na podłodze. Wykonana z wytrzymałej, antypoślizgowej,  grubej folii PCV, umożliwia zabawę dzieci w sali przedszkolnej jak również na trawniku.

Lista życzeń

Mata edukacyjna: „Alfabet obrazkowy” ma na celu wzbogacanie słownictwa dzieci, doskonalenie umiejętności pracy w grupie i wypowiadania się na forum. Dodatkowo mata jest znakomitą pomocą przy usprawnianiu spostrzegawczości oraz koordynacji wzrokowo – słuchowo – ruchowej. Zabawy z matą edukacyjną „Alfabet polski” przygotowują dzieci do nauki czytania poprzez umiejętność wyszczególniania konkretnych liter. Mata jest stworzona w taki sposób, aby nauczyciel prowadzący grupę dowolnie mógł modyfikować przytoczone poniżej pomysły uwzględniając przy tym zainteresowania dzieci, ich wiek i możliwości.

Do maty dołączone są 3 scenariusze zabaw edukacyjnych:
Scenariusz nr. 1 „Pory Roku”
Scenariusz nr 2 „Zaginione literki”
Scenariusz nr 3. „Głoskowanie i skakanie”

Scenariusz nr 1. „Pory roku”

Potrzebne materiały :
- mata edukacyjna
- szarfy: zielone, niebieskie, żółte, pomarańczowe / brązowe. 1. Dzieci siedzą na dywanie, tworząc koło. W środku koła znajduje się mata edukacyjna. 2. Nauczyciel dzieli dzieci na cztery grupy wykorzystując przy tym szarfy. Szarfy żółte – LATO, szarfy zielone -WIOSNA, szarfy brązowe/pomarańczowe – JESIEŃ, szarfy niebieskie – ZIMA.

3. Nauczyciel wyznacza po jednym dziecku z każdej grupy, aby wskazał na macie edukacyjnej pierwszą literę swojej pory roku.

4. Nauczyciel prosi następne dzieci, aby kolejno podchodziły do maty i wymieniły jedną rzecz/ przedmiot/zjawisko związane z wybraną porą roku oraz wskazała pierwszą literę tego wyrazu na macie. Przykładowo Adaś jest w grupie Zima i wymienia słowo bałwan oraz wskazuje na macie literkę B. 5. Zabawę można kontynuować tak długo, jak długo dzieci są aktywne. Wskazane jest, aby każda osoba z grupy wskazała chociaż jedną literkę. 6. Zabawę tę można dowolnie modyfikować zastępując pory roku np. zawodami. Dzielimy wtedy dzieci np. na kucharzy, lekarzy, malarzy i sportowców. Głównym celem zabawy jest: wzbogacanie słownictwa i umiejętności klasyfikacji poszczególnych przedmiotów. Dodatkowo doskonalenie spostrzegawczości oraz koordynacji wzrokowo – słuchowo – ruchowej. Zabawa ta przygotowuje dzieci do nauki czytania poprzez umiejętność wyszczególniania konkretnych liter.


W skład zestawu wchodzi:
- kolorowa mata edukacyjna "Alfabet obrazkowy" o wymiarach 1m x 2,30m
- scenariusze trzech zabaw edukacyjnych z wykorzystaniem maty
- kolorowy woreczek gimnastyczny z grochem
- 4 szpilki do mocowania maty na trawniku

Napisz recenzję

Alfabet obrazkowy - mata edukacyjna

Alfabet obrazkowy - mata edukacyjna

Duża mata edukacyjna (1m x 2m) do rozłożenia na podłodze. Wykonana z wytrzymałej, antypoślizgowej,  grubej folii PCV, umożliwia zabawę dzieci w sali przedszkolnej jak również na trawniku.

Produkty Powiązane