Zdrowy styl życia. Zasady zdrowego żywienia.

Ocena 
star_rate
star_rate
star_rate
star_rate
star_rate

ze103

Nowy produkt

269,00 zł

Zestaw dziewiętnastu zafoliowanych plansz formatu A3 + karty pracy + płyta CD, całość w trwałej teczce. Pomoc dydaktyczna wyjaśnia zasady zdrowego żywienia. Zawiera najnowszą piramidę zdrowego żywienia.

Lista życzeń

Wiek przedszkolny to czas intensywnego rozwoju fizycznego i umysłowego dziecka. Zgodnie z Podstawą programową wychowania przedszkolnego zadaniem przedszkola jest tworzenie sytuacji sprzyjających rozwojowi nawyków i zachowań prowadzących do samodzielności, dbania o zdrowie oraz sprawność ruchową. To, co jemy, wpływa bezpośrednio na samopoczucie i ważne czynności naszego organizmu. Nawyki żywieniowe nabyte w dzieciństwie często kształtują późniejsze zachowania. Dieta naszych dzieci powinna być zrównoważona odżywczo, odpowiednia dla danego wieku, różnorodna i oparta o produkty jak najmniej przetworzone – naturalne i wysokiej jakości. Jadłospisy dla dzieci powinny uwzględniać zasady zdrowego, naturalnego odżywiania zgodnie z piramidą żywienia. Posiłki powinny zawierać produkty ze wszystkich grup:  warzywa i owoce, produkty zbożowe, produkty białkowe, cukry i tłuszcze. Złe nawyki żywieniowe wyniesione z okresu dzieciństwa mogą bowiem przyczyniać się do rozwoju wielu chorób cywilizacyjnych, np. nadciśnienia, miażdżycy, chorób układu sercowo-naczyniowego lub otyłości. Dlatego tak ważne jest odpowiednio wczesne zaznajamianie dzieci z zasadami zdrowego odżywiania.
W tym właśnie celu stworzyliśmy zestaw edukacyjny "Zdrowy styl życia. Zasady zdrowego żywienia." Na podstawie zamieszczonych tu plansz możemy w obrazowy sposób wyjaśnić dzieciom na czym polega zdrowe odżywianie, co warto jeść a czego unikać, a także co składa się na zdrowy styl życia. Zestaw zawiera najnowszą piramidę zdrowego żywienia przygotowaną na rok 2016 przez Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie. Istotna zmiana to zalecenie spożycia warzyw i owoców jako podstawy codziennej diety.
Opracowane wyrazy i wyrażenia do wszystkich ilustracji pozwalają na kojarzenie obrazka z wyrazem, umożliwiają wprowadzenie ćwiczeń z czytania globalnego we wszystkich grupach wiekowych. Materiały do drukowania - obrazki konturowe, stwarzają możliwość wprowadzania ciekawych ćwiczeń manualnych przygotowujących do nauki pisania. Plansze mogą stanowić oryginalny i estetyczny wystrój sal dydaktycznych.

Przeznaczenie:
1. Do wykorzystania w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej przy realizacji treści z zakresu:
- kształtowania prawidłowych postaw prozdrowotnych
- kształtowania dobrych nawyków żywieniowych
2. Jako pomoc demonstracyjna dla nauczycieli.
3. Jako materiał ćwiczeniowy dla dzieci.

Materiał dydaktyczny zawiera:

  • Kolorowe plansze formatu A-3, zafoliowane obustronnie, jednorodne graficznie;
  • Kraty pracy dla dzieci do kopiowania, kolorowania i wycinania;
  • Płytę CD ze wszystkimi planszami i kartami pracy z możliwością wielokrotnego drukowania;
  • Sztywną teczkę z rączką do przechowywania zestawu

Spis kolorowych tablic formatu A3:
 
1. Zdrowy styl życia
 2. Piramida zdrowego żywienia dla dzieci
 3. Jemy owoce i warzywa do każdego posiłku
 4. Warzywa - źródło zdrowia (witaminy, błonnik, mikroelementy) 
 5. Owoce - źródło zdrowia (witaminy, błonnik, mikroelementy)
 6. Zasady zachowania się przy stole
 7. Unikamy cukru i słodyczy
 8. Unikamy nadmiaru soli
 9. Unikamy tłustych potraw. Regularnie jemy ryby morskie.
10. Unikamy napojów wysokosłodzonych i gazowanych.
11. Ile jest cukru w napojach?
12. Jedz posiłki 5 razy dziennie. Nie dojadaj między posiłkami.
13. Unikamy produktów wysoko przetworzonych na rzecz naturalnych.
14. Niezdrowe jedzenie.
15. Prowadzimy zdrowy tryb życia.
16. Zaczynaj dzień od gimnastyki porannej.
17. Uprawiaj różne sporty.
18. Wypoczywaj czynnie.
19. Palenie szkodzi zdrowiu. Przy dzieciach nie palimy.

Stopień 
2017-04-11

Zdrowie

Niepubliczne Przedszkole Małego Kopernika
ul. Zaułek 25, 03-287 Warszawa
Za najbardziej przydatną pomoc edukacyjną, z mojego punktu widzenia, uważam zestaw "Zdrowy styl życia", ponieważ bardzo ważne jest to, aby już od najmłodszych lat budzić w dzieciach świadomość zdrowego odżywiania się i prowadzenia zdrowego stylu życia. Z racji na ekologiczny profil placówki przedszkola Małego Kopernika są to materiały często wykorzystywane na zajęciach w różnych grupach wiekowych. Jest to konkretna, a zarazem dopasowana do dzieci forma przekazu najważniejszych informacji z tej dziedziny.

Stopień 
2017-04-11

Zdrowie

Przedszkole Samorządowe Nr 2 w Bełchatowie ul. Paderewskiego 3 Bełchatów
plansze edukacyjne Dbamy o zdrowie - higiena to plansze, które są niezbędne do codziennej pracy z dziećmi. Dzięki nim uwrażliwiamy dzieci od najmłodszych lat jak ważne jest dbanie o zdrowie i higienę. Bo czy zdrowie nie jest najważniejsze??

Napisz swoją opinię!

Napisz recenzję

Zdrowy styl życia. Zasady zdrowego żywienia.

Zdrowy styl życia. Zasady zdrowego żywienia.

Zestaw dziewiętnastu zafoliowanych plansz formatu A3 + karty pracy + płyta CD, całość w trwałej teczce. Pomoc dydaktyczna wyjaśnia zasady zdrowego żywienia. Zawiera najnowszą piramidę zdrowego żywienia.

Produkty Powiązane