Polska moja Ojczyzna

Ocena 
star_rate
star_rate
star_rate
star_rate
star_rate

ze115

Nowy produkt

229,00 zł

Zestaw 20 zafoliowanych, kolorowych plansz formatu A3 + karty pracy + matryca na płycie CD, całość w trwałej teczce. Zobacz FILM

Lista życzeń

Pomoc dydaktyczna „Polska - moja Ojczyzna” została opracowana jako materiał dydaktyczny przybliżający treści z zakresu wychowania patriotycznego.

Zgodnie z Podstawą programową wychowania przedszkolnego dziecko, po zakończeniu edukacji przedszkolnej  posiada następujące umiejętności: wymienia nazwę swojego kraju i jego stolicy, rozpoznaje symbole narodowe (godło, flaga, hymn), nazywa wybrane symbole związane z regionami Polski ukryte w podaniach, przysłowiach, legendach, bajkach, np. o smoku wawelskim, orientuje się, że Polska jest jednym z krajów Unii Europejskiej;

Opracowane plansze dydaktyczne „Polska - moja ojczyzna” zawierają ciekawie a zarazem czytelnie opracowane materiały i informacje dotyczące symboli narodowych – godło, flaga, hymn polski. Duże mapy Polski zawierają podziały na województwa i regiony, pokazują pełen zestaw herbów miast wojewódzkich. Podstawowe stroje ludowe i plansze z postaciami historycznymi umożliwią w atrakcyjny i przystępny sposób realizować treści z wychowania patriotycznego już od najmłodszych lat. Krajobrazy polskie ukazują dzieciom piękno i różnorodność ziemi ojczystej.

Już w wieku przedszkolnym budzi się u dziecka świadomość przynależności do grupy i społeczności lokalnej, kształtują i rozwijają się pojęcia przynależności narodowej. Małe dziecko postawę patriotyczną kształtuje poznając swoją ulicę, osiedle, miejscowość, w której mieszka. Zaczynając od poznawania rzeczy bliższych, zaczyna dostrzegać i rozumieć zagadnienia ogólne, ważne dla całego kraju. Te trudne ale bardzo ważne treści przekazuje się dziecku już w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym poprzez poznawanie swojego miejsca zamieszkania, historii, zabytków i znaczących postaci historycznych kraju.

Kształtowanie pojęcia „Polak”, „Polska” zaczyna się od uświadomienia dziecku przynależności terytorialnej, językowej, kulturowej i historycznej. Poznając piękno krajobrazu przyrodniczego, ciekawe legendy, bogactwo tradycji narodowych, sławne postacie historyczne rozbudzamy u dzieci poczucie dumy i przynależności narodowej.

Materiały do drukowania stwarzają okazję wprowadzania ciekawych ćwiczeń utrwalających i manualnych, pozwalają tworzyć albumy, atlasy itp.

Zastosowana grafika i realność plansz to dodatkowy atut, który pozwala wykorzystać je jako stały element wystroju sal dydaktycznych.

Przeznaczenie:

1.Do wykorzystania w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej przy realizacji zagadnień związanych z realizacją treści z wychowania patriotycznego, społecznego i przyrodniczego.

2.Jako pomoc demonstracyjna dla nauczyciela.

3.Jako materiał ćwiczeniowy dla dzieci.

Materiał dydaktyczny zawiera:

dużą mapę Polski w formacie A-1;

kolorowe plansze formatu A-3, zafoliowane obustronnie, jednorodne graficznie; możliwość wykorzystania plansz w dowolnych kombinacjach;

karty pracy dla dzieci do kopiowania, kolorowania i wycinania;

płytę CD ze wszystkimi planszami i kartami pracy z możliwością wielokrotnego drukowania;

sztywną teczkę z rączką do przechowywania zestawu;


Spis kolorowych tablic formatu A3:

PLANSZA I – godło Rzeczypospolitej Polskiej

PLANSZA II – flaga Rzeczypospolitej Polskiej

PLANSZA III – hymn Rzeczypospolitej Polskiej – tekst pierwszej zwrotki z refrenem

PLANSZA IV, V, VI, VII – czteroelementowa mapa fizyczna Polski wraz z symbolami ważniejszych miast

PLANSZA VIII – administracyjna mapa Polski wraz z herbami wszystkich miast wojewódzkich

PLANSZA IX – Polska i jej sąsiedzi oraz ich flagi narodowe

PLANSZA X – mapa Polski z uwzględnieniem regionów oraz charakterystycznych dla nich strojów ludowych

PLANSZA XI – postacie w ludowych strojach: krakowskim i góralskim

PLANSZA XII – postacie w ludowych strojach: łowickim i wielkopolskim

PLANSZA XIII – postacie w ludowych strojach: kaszubskim i śląskim

PLANSZA XIV – znaczące postacie dla historii i kultury polskiej: Fryderyk Chopin

PLANSZA XV – znaczące postacie dla historii i kultury polskiej: Mikołaj Kopernik

PLANSZA XVI – znaczące postacie dla historii i kultury polskiej: Jan Paweł II

PLANSZA XVII – typy krajobrazów występujących w Polsce: krajobraz nizinny

PLANSZA XVIII – typy krajobrazów występujących w Polsce: krajobraz górski

PLANSZA XIX - typy krajobrazów występujących w Polsce: krajobraz nadmorski

Stopień 
2017-05-10

Polska moja Ojczyzna

Przedszkole Publiczne nr 3
ul.Zielona 23, 49-300 Brzeg


Posiadamy wiele zestawów plansz edukacyjnych EUROtest. Wszystkie są bardzo przydatne w codziennej pracy z przedszkolakami. Bardzo często je wykorzystuję. Ostatnio realizowałam tamatykę "Moje miasto, mój kraj"- plansze Polska moja Ojczyzna to gotowa pomoc do demonstracji. Zestaw zawiera dużo ciekawych plansz związanych z tematem- są wyraziste, kolorowe, ciekawe. Zachęcają do rozmowy, rozbudzają ciekawość dzieci. Ponieważ są zalaminowane nie niszczą, nie są ciężkie- małe magnesy bez trudu utrzymują je na tablicy. Dodatkowym atutem są biało-czarne karty pracy oraz płytka CD. Polecam.

Napisz swoją opinię!

Napisz recenzję

Polska moja Ojczyzna

Polska moja Ojczyzna

Zestaw 20 zafoliowanych, kolorowych plansz formatu A3 + karty pracy + matryca na płycie CD, całość w trwałej teczce. Zobacz FILM

Produkty Powiązane